Historie a použití 

akrylových barev KOH-I-NOOR. 

Objev akrylových pryskyřic se datuje do poloviny 19.století. Používat se však začali až počátkem 20. století, hlavně zásluhou pana Otto Rohma, který objevil syntetickou pryskyřici. První akrylové barvy měly špatné vlastnosti / rychlé tuhnutí/. 

S příchodem akrylů ředěných terpentýnem se situace změnila. V této podobě se mohly míchat i s olejovými barvami. Oproti nim měly velkou výhodu, totiž rychlejší schnutí. Dalším vývojem si prošly akrylové barvy kolem roku 1955. Akrylyjiž  bylo možno ředit vodou. 

Umělecký směr pop-art akrylové barvy vzal za své a staly se jeho nejpoužívanější technikou. Kdy by neznal Andyho Warhola.

Dnes má 

akryl

skvělé vlastnosti. Světlostálost, rychlost schnutí, možnost vrstvení barev. Charakteristiku akrylových barev KOH-I-NOOR najdete zde.

 Akrylové barvy u nás můžete zakoupit jednotlivě po barvách či v sadách. Na výběr jsou tři sady. Souprava  10x16 ml, 10x40 ml, 6x16 ml.

K akrylovým barvám se používají přípravky a my Vám je také nabízíme. Akrylový šeps, ředidlo akrylových barev, matný, lesklý a matalický akrylový  lak.

 Vyobrazení jednotlivých odstínů najdete zde a následující obrázek pomůže dešifrovat :-) piktogramy.

Doporučujeme