Ekotab - školní a kancelářské tabule

Společnost VMS Vision, je česká výrobní firma s dvacetiletou tradicí. Zabývá se výrobou především školních a kancelářských tabulí. Pod tímto pojmem se ale skrývá široká paleta výrobků, od magnetických nástěnek, přes školní tabule až po interaktivní sestavy dále jen IAS. Naše firma Chalupa a Klíma s.r.o, jež provozuje tento e.shop, veškeré produkty prezentuje a dodává koncovým zákazníkům. Produkty nejen dodáváme, ale zajišťujeme i následnou pomoc při instalaci a servis.

Potřebujete poradit ? Rádi Vám poradíme !  chalupa@velkoobchodplus.cz.   

Tento článek si dává za cíl, jednoduchým způsobem vysvětlit základní pojmy okolo IAS.   

 Definice pojmů :

 • BT - bílá tabule
 • IAT - interaktivní tabule
 • IAP - interaktivní projektor
 • LCD - LCD obrazovka, v budoucnosti nahradí IAT a IAP

BT, jsou magnetické bílé tabule, vhodné pro popis fixem. Dělí se na 2 kvalitativně odlišné kategorie a to dle typu povrchu. Lakovaný a keramických povrch. Keramický povrch tabule je běžně nezničitelný, poskytovaná záruka 25 let mluví ostatně za vše. Více zde. Speciálním poddruhem bílých tabulí s keramickým povrchem jsou keramické tabule pro projekce. Keramický povrch je upraven tak, aby byl maximálně snížen odlesk. Typického zástupce najdete zde.

IAT je sestava produktů : interaktivní tabule, projektor a rameno. Po sestavení a uvedení do provozu máte k dispozici IAS. Systém funguje ve spolupráci interaktivní tabule s projektorem. Pozici " kurzoru " tedy snímá tabule. IAT je v současné době na svým zenitem a pomalu přenechává pozici na trhu ve prospěch IAP.

IAP je sestava produktů : bílá tabule, interaktivní projektor a rameno. Po sestavení a uvedení do provozu máte k dispozici IAS. Fungování celého systému obstarává interaktivní projektor, tedy včetně snímání pozice " kurzoru " . Na tabuli tedy nejsou kladeny takové požadavky, v nadsázce Vám tabuli může nahradit i bílá zeď. IAP je v současnosti nejpropracovanějším systémem IAS na trhu. Vývoj projektorů je velmi rychlý. V blízké budoucnosti budou na trh dodávány jen IAP.

LCD stěna, tedy žádná tabule, plně propojitelná se svým okolím, tedy i např. s tablety žáků. LCD stěna se tak stane v budoucnu základním kamenem digitální třídy. 

Některé výše podobné systémy Vám nabízejí i jiní výrobci či dodavatelé. proč tedy školní tabuli, nástěnku či přímo IAS od nás ?

 • česká výroba
 • přesný termín dodání
 • zaškolení obsluhy
 • servis na místě
 • vlastní vývoj
 • možnost atypické výroby
 • autorizovaná montáž
 • prodloužená záruka po registraci produktu
 • možnost uzavření servisní smluvy
 • vyšší užitné vlasnosti než u konkurance, dané kvalitou výroby, veškeré produkty jsou certifikované. Certifikát.

Nicméně, naše společnost a výrobce VMS Vision si je plně vědom, že pořízení interaktivní sestavy je většinou záležitostí velké investice. Vaše firma, škola, prostě Vy, naši zákazníci, se můžete dostat do pozice, že o IAS uvažujete, ale nejste si jisti zda jej využijete, zda je správná doba pro nákup, prostě nejste si stoprocentně jisti s výběrem, My Vám však přinášíme řešení v podobě stavebnicového systému KOSTKA. Nebojte se, nejedná se o hazardní hru. Jedná se o revoluční stavebnicový systém IAS. Se systémem KOSTKA, pořízení IAS nemusí být záležitostí jedné velké investice.

Je pro Vás celá interaktivní sestava velká investice ?

Začněte tabulí s bílým středem na zvedacím stojanu, projektor i rameno lze dokoupit kdykoli.

Co když Vám doslouží projektor ?

Nevadí, univerzální rameno je konstrukčně řešeno pro uchycení jakéhokoli projektoru a lze ho adaptovat i na krátkou či ultrakrátkou projekční vzálenost.

Nevíte, co budete potřebovat za pár let ?

Tabule Ekotab jsou vyvinuty tak, aby ve školách sloužily desetiletí. Vývoj interaktivních projektorů jde ovšem stále dopředu. Systém KOSTKA Vám však zaručí, že Vaše tabule nezestárne a bude pořád použitelná.

Nejste si jisti volbou učebny pro IAS, nebo se budete stěhovat ?

Nevadí, rameno s projektorem můžete přestěhovat na jinou tabuli v jiné třídě.

Leták KOSTKY ke stažení zde

Doporučujeme